Katalog » Gry komputerowe PC » przygodowe
stat4u

Wysyłka GRATIS
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Wybierz kategorię
- Audiobooki (12)
- Biznes (1)
- Fantastyka (22)
- HARLEQUIN (195)
- Historia (11)
- Komiksy (20)
- Kulinarne (7)
- Poradniki (23)
- Romanse (121)
- Sagi (10)
- Sportowe (1)
- Sztuka (10)
Statystyki
Gości online: 9
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
CD-Action 01/2009 (160) PROMOCJA!
Dostępna ilość: 2
Wydawnictwo: CD-ACTION
Rok wydania
2009
Język
polski
„Psychonauts” to debiutancki projekt amerykańskiego studia developerskiego Double Fine Productions. Warto dodać, iż w skład teamu producenckiego wchodzą znani programiści, którzy w przeszłości pracowali już nad wieloma słynnymi tytułami (m.in. Grim Fandango, Diablo II, Jedi Knight). Mamy tu do czynienia z dość nietypową przygódówką z silnie zaakcentowanymi elementami akcji, całość ukazana jest natomiast z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP).

Gracz wciela się w postać chłopca o imieniu Rasputin (w skrócie Raz), który obdarzony został paranormalnymi zdolnościami. Młodzieniec marzy o tym, aby w przyszłości dołączyć do elitarnego oddziału Psychonauts, który odpowiada za utrzymywanie porządku na świecie. Rasputin po ucieczce z domu zakrada się do obozu szkoleniowego stworzonego z myślą o tych osobach, które cechują się zbliżonymi możliwościami. Główny bohater bardzo szybko zdobywa nowych przyjaciół, z czasem jednak odkrywa, iż w obozie dzieje się coś niepokojącego. Pozostali kadeci znikają w tajemniczych okolicznościach...

Zabawa przebiega w dość nietypowy sposób a to dlatego, że główny bohater może zaglądać do umysłów innych osób. Czeka tu na niego zupełnie nowy świat - nieznany i wyjątkowo niebezpieczny. Raz musi staczać pojedynki z dziwnymi monstrami, a kolejne odkrycia przybliżają go do ustalenia sprawcy tajemniczych zniknięć. Główny bohater sukcesywnie rozwija również swoje zdolności, z czasem otrzymuje dostęp do nowych trików, dzięki którym może posunąć fabułę do przodu. Wśród dostępnych mocy nie zabrakło telekinezy, lewitacji czy też niewidzialności.

Właściwa gra składa się z trzynastu rozbudowanych poziomów, warto przy tym dodać, iż są one dość zróżnicowane. Większość poziomów rozgrywa się w umysłach innych ludzi, Raz o wiele rzadziej porusza się w realnym świecie. Oprócz walk czekają na niego liczne zagadki, które jednak z racji zręcznościowego charakteru rozgrywki nie są zbyt trudne. Wachlarz zachowań głównego bohatera jest dość rozbudowany, Raz potrafi pływać, skakać, wspinać się a nawet skradać. Otoczenie jest wypełnione interaktywnymi obiektami, część z nich można wykorzystać w trakcie walk. Sama zabawa nie jest do końca poważna co nie powinno szczególnie dziwić, wszak producenci „Psychonauts” w przeszłości pracowali przy takich tytułach jak „Day of the Tentacle’" czy „Full Throttle”. Warto zaznaczyć, iż zabawa jest nieliniowa. Większość problemów można rozwiązywać na kilka sposobów, oprócz tego dodano znaczną liczbę minigier.

Oprawa audiowizualna gry prezentuje zbliżony poziom do wersji konsolowych. Na szczególną uwagę zasługują poziomy rozgrywane wewnątrz umysłów innych ludzi, w znacznej większości przypadków zostały one nietypowo wykonane.

(opis ze strony gry-online.pl)


Wymagania:
System WINDOWS 98/ME/2K/XP
Procesor 1 GHZ
RAM 256 MB
Grafika 64 MB, SM 1.1

________________________________________________________

Imperial Glory
Kolejna po „Preatorians” strategia autorstwa Pyro Studios osadzona w realiach historycznych. Tym razem nie mamy jednak do czynienia ze standardowym RTS-em a klonem serii Total War. Gracz staje na czele jednego z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austrowęgier. Wybór mocarstwa ma oczywiście kluczowy wpływ na przebieg właściwej rozgrywki, gracz przed podjęciem decyzji musi wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety danej strony konfliktu. Istotne jest natomiast to, że można próbować niwelować „wrodzone” wady kierowanego imperium. Element ten docenią przede wszystkim doświadczeni stratedzy. „Imperial Glory” łączy w sobie elementy dwóch typów gier strategicznych. Zarządzanie monarchią i poruszanie całych armii odbywa się na strategicznej mapie sytuacyjnej w systemie turowym, z kolei właściwe bitwy są już rozgrywane na tradycyjnych planszach w czasie rzeczywistym. Mniej więcej tak jak to ma miejsce w serii Total War.

Gracz zarządza wybranym przez siebie imperium na niemal wszystkich płaszczyznach. Musi zadbać o politykę (zagraniczną i wewnątrz państwa), wojsko, postęp technologiczny, dyplomację czy ekonomię. Główna mapa, na której rozgrywa się właściwa zabawa składa się z 55 prowincji oraz 29 regionów nadmorskich. Gracz musi te tereny stopniowo zdobywać, a operuje na obszarze Europy i Afryki Północnej.

Znaczną część zabawy spędza się na rozgrywaniu walk. Do dyspozycji gracza oddano wiele typów jednostek. Wszystkie bazują na prawdziwych oddziałach, które brały udział w bitwach w tamtym okresie. Podobnie jak w wielu innych grach, udostępniono wiele ułatwień, dzięki którym zarządzanie wielkimi armiami nie sprawia większych problemów. Przykładowo, gracz nie zaznacza pojedynczych jednostek a całe oddziały. Bardzo szybko może też łączyć je w grupy czy ustalać ich formacje. Znaczącą rolę w trakcie bitew odgrywają ukształtowanie terenu oraz pogoda. Otoczenie jest interaktywne, można na przykład wykorzystywać lasy do ukrywania pozycji swych wojsk, a mniejsze oddziały mogą zajmować budynki. W przeciwieństwie do gier z serii Total War istotną rolę odgrywają bitwy morskie. Jako ciekawostkę warto dodać, że gracz może rozkazać podległym jednostkom, aby próbowały przejmować wrogie statki zamiast je niszczyć. Autorzy zadbali również o obecność rozbudowanych trybów sieciowych (LAN/Internet).

(opis ze strony gry-online.pl)


Wymagania:
System WINDOWS 2K/XP
Procesor 1 GHZ
RAM 256 MB
Grafika 64 MB, SM - BD

_______________________________________________________

NARC to dynamiczna gra akcji ukazana z perspektywy trzeciej osoby (TPP), za której developing odpowiada zespół VIS Entertainment (twórcy State of Emergency). Jak nietrudno się domyślić, gra nawiązuje do słynnej produkcji Eugene'a Jarvisa (laureata prestiżowego wyróżnienia organizacji IGDA za wkład w rozwój elektronicznej rozrywki), która w 1988 zadebiutowała na automatach coin-op, dzięki firmie Williams. Mimo widocznych na pierwszy rzut oka związków z pierwowzorem, autorzy z VIS Entertainment wzorowali się również na, ich zdaniem, najlepszych elementach takich pozycji jak: Max Payne, Dead to Rights, czy Grand Theft Auto.

Gracze wcielają się w członka elitarnego zespołu policji, czyli tytułowego NARC: Jacka Forzenskiego oraz Marcusa Hilla (rozwój fabuły wpływa na to, którego z bohaterów prowadzimy w danym poziomie). Ich głównym zadaniem jest stopniowe likwidowanie coraz to potężniejszych handlarzy narkotyków działających na ulicach, a w rezultacie unicestwienie potężnego kartelu narkotykowego, ukrywającego się pod nazwą K.R.A.K. Wirtualne działania odbywają się głównie nocą, zaś wśród miejsc, które odwiedzamy wypada wymienić Stany Zjednoczone (miasto Rockland), Amerykę Południową, Hong Kong (Kowloon), Europę Wschodnią i (ostatecznie) prywatną wyspę bossa organizacji, Mr. Biga. W poszczególnych lokacjach praktycznie na każdym kroku można natknąć się na szajki przestępców, prostytutki, dealerów, wysłanników Mr. Biga, a także niczego nie świadomych, zwykłych obywateli.

Rozgrywka cechuje się dużą swobodą - kierując poczynaniami dwóch wspomnianych policjantów bardzo często możemy naginać prawo (atakować bez ostrzeżenia, stosować brutalne metody przesłuchań świadków, testować na sobie wybrane narkotyki, etc.). Wybór pomiędzy dobrym a złym gliną towarzyszy graczom przez całą grę i ma istotny wpływ na jej przebieg. Jeżeli usilnie postępujemy niezgodnie z zasadami szanującego się policjanta to spada nasz szacunek na ulicy, a także zaufanie centrali przydzielającej kolejne zadania do wykonania.

Wybrane używki mają różny wpływ na prowadzoną postać. Na przykład wzięcie tabletki „ecstasy” spowoduje zaprzestania ataków wroga do momentu, w którym narkotyk przestanie działać lub w którym gracze nie sprowokują starcia. Inne prochy pozwolą zmienić widok obserwowania akcji na FPP, zaś najważniejszy z nich - tzw. „ciekła dusza” (liquid soul) daje bohaterowi super siłę i uniemożliwia odróżnienie sojuszników od oponentów. Warto też zaznaczyć, że częste branie narkotyków powoduje uzależnienie (im mocniejszy narkotyk, tym szybciej nasz funkcjonariusz się uzależnia), z którego naprawdę ciężko się wyleczyć i które może przyspieszyć zakończenie zmagań (kontrole antynarkotykowe w sekcji NARC są na porządku dziennym).

Do dyspozycji oddano kilkanaście różnych rodzajów broni, w tym oczywiście karabiny, strzelby, pistolety, itp. Efektownie wypada też system walki wręcz (mnóstwo ciosów, korzystanie z chwytów, powalanie wroga, szybkie zakucie go w kajdanki, i wiele innych możliwości). W czasie trwania zabawy gracze odwiedzają szereg zróżnicowanych poziomów, zaczynając od slumsów i kończąc na dzielnicach nowobogackich.

Oprawa graficzna NARC została oparta o mocno usprawniony silnik State of Emergency (klimatyczne, mroczne lokacje, dobrze odwzorowane modele postaci oraz wszelkie animacje). Antynarkotykowe, wirtualne działania uatrakcyjnia również ścieżka dźwiękowa, składająca się z szeregu licencjonowanych utworów takich wykonawców jak chociażby DMX, Cypress Hill, czy The Stranglers.

(opis ze strony gry-online.pl)


Wymagania:
System WINDOWS 98/2K/ME/XP
Procesor 1,2 GHZ
RAM 128 MB
Grafika 64 MB, SM 1.1

___________________________________________________

Little Cars in The Great Race
Budżetowo- wyścigowa ekranizacja filmów serii "The little cars". Wzorce zaczerpnięte m.in. z "Little Bee".


Wymagania:
System WINDOWS 7
Procesor 1 THZ
RAM 16 GB
Grafika 32 MB, SM 4.5

 Cechy produktu
System
WINDOWS 98/ME/2K/XP
Procesor
1 GHZ
RAM
256 MB
Grafika
64 MB, SM 1.1
Miejsce na dysku
brak danych
Cena
Ilość
14,99 zł
9,00 zł
Galeria
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
Z pełnymi wersjami gier: R.U.S.E. (PL); The Book of Unwritten Tales (PL); Shank 2
Z pełnymi wersjami gier: From Dust; Jagged Alliance: Back in Action (PL); To The Moon (PL)
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Podgląd zamówienia

Aby sprawdzić status zamówienia wpisz jego unikalny numer
Kontakt

Kontakt mailowy:
sklep@tanieczytanie.pl

Kontakt telefoniczny:
518 934 796

Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Najczęściej oglądane
Najczęściej kupowane
tanifilm.pl
codziennieniskieceny.pl
Facebook
Towar dnia
12,99 zł
6,50 zł
12736105
Aktualna Data: 2019-10-15 15:37
Data Ostatniej Aktualizacji: 08.07.2019
© tanieczytanie.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.